Dodano: 10.12.2011r. przez: Leszek Rusek Kategoria: Kultura

Koncert Uwolnić Motyla w Łodzi [FOTO]

Leszek Rusek

Autor
255 wiadomości

W piątkowy wieczór w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się koncert charytatywny Uwolnić Motyla. Impreza miała na celu zebranie pieniędzy dla ciężko chorej Kasi Rosickiej Jaczyńskiej. Była modelka i szefowa agencji modelek chora na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) marzy o wyprawie do Indii, by tam poddać się leczeniu.

Imprezę rozpoczęło krótkie przedstawienie taneczne w wykonaniu grupy Project Salsa. Artyści przedstawili w tańcu życiorys Kasi, od zapracowanej szefowej, poprzez trud początków choroby, aż po odnalezienie nadziei.

Następnie na scenie odbyły się pokazy mody znanych producentów odzieży, takich jak MaxMara, Olsen, Teresa Kopias czy Deni Cler. Ubrania zaprezentowały byłe modelki współpracujące kiedyś z Katarzyną Rosicką Jaczyńską.

W przerwach pomiędzy pokazami na scenie pojawił się nie kto inny tylko Bartek Wrona. Piosenkarz, który zaczynał przygodę z muzyką w pierwszym polskim boysbandzie Just 5, zaprezentował kilka utworów ze swojego solowego repertuaru.

Nie zabrakło również łódzkiego akcentu. Podczas prezentacji samochodu Skoda na scenie pojawił się poseł John Godson, a towarzyszyła mu wojewoda Jolanta Chełmińska. Pierwszą część imprezy zakończył pokaz bielizny marki Triumph.

W czasie antraktu każdy chętny mógł kupić książkę Kasi pt. Ołówek i zdobyć nietypowy autograf autorki w postaci odcisku jej kciuka.

Dalsza część imprezy to już doznania typowo muzyczne. Jako pierwszy na scenie Teatru Wielkiego wystąpił Piotr Lisiecki, znany wszystkim doskonale finalista programu Mam Talent. Po nim zaś pojawiła się znana i lubiana przez wszystkich Monika Kuszyńska. Była wokalistka Varius Manx poruszająca się na wózku od czasu feralnego wypadku, wydaje właśnie nową płytę. Zaprezentowała więc publiczności głównie materiał właśnie z najnowszego krążka.

Po rótkiej przerwie, urozmaiconej pokazem tańca brzucha w wykonaniu tancerek Project Salsa, na scenie pojawiła się najbardziej oczekiwana gwiazda wieczoru: Edyta Bartosiewicz!

Artystka powraca na scenę po bardzo długiej nieobecności. Po poważnych kłopotach zdrowotnych nie ma na szczęście ani śladu. Edyta jest we wspaniałej formie, nie zmieniła się praktycznie wcale przez te wszystkie lata. I choć jej występ składał się zaledwie z kilku piosenek, to publiczność owacjami nagradzała każdy utwór. A usłyszeliśmy zarówno mocną rockową Jenny jak i nastrojowy Sen. Wszyscy zebrani śpiewali razem z artystką i żywiołowy Zegar jak i spokojne Przemoknięte Serca Miast. Nie obyło się równiez bez bisów, ponieważ tak krótki występ tylko zaostrzył apetyt zebranych na piosenki uwielbianej piosenkarki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Każdy kto chciałby pomóc Kasi Rosickiej Jaczyńskiej w realizacji marzeń, może wpłacić dowolną sumę na jej konto. Szczegóły akcji, która potrwa do końca roku, znaleźć można na stronie www.uwolnicmotyla.pl

 

 

 

Tagi: Bartek Wrona, Edyta Bartosiewicz, foto, impreza, John Godson, Kasia Rosicka Jaczyńska, koncert, koncerty w obiektywie, leszek rusek, Monika Kuszyńska, Piotr Lisiecki, pokaz mody, project salsa, Teatr Wielki, uwolnić motyla, zdjęcia, Łódź
A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...
captcha
  • Tekst
  • Kala/ 08.01.2012; 22:19 pisze:

    To wspaniała akcja! Przeczytałam książkę p. Kasi i PODZIWIAM JĄ za siłę, wytrwałość, wewnętrzną moc i wytrzymałość oraz niesłychaną chęć życia!!!!! Nie ma sensu bym pisała coś więcej, oddałabym wiele by uzdrowić tak pięknych ludzi...