Dodano: 13.05.2012r. przez: Redakcja Kategoria: Wiadomości

Młody dziennikarz znów pretenduje do Nobla!

Redakcja

Autor
4351 wiadomości

Akademicka Łódź znów wybrała swojego najzdolniejszego studenta. Został nim, drugi rok z rzędu, Paweł Rogaliński. Ten 24-letni dziennikarz i bloger ponownie uzyskał tytuł laureata konkursu ?Studencki Nobel? w województwie łódzkim. Teraz będzie walczył o tytuł Najlepszego Studenta RP z przedstawicielami innych województw.

Paweł po raz kolejny na etapie uczelnianym został uznany za najlepszego studenta Uniwersytetu Łódzkiego, zaś na etapie regionalnym - za najlepszego studenta w łódzkiem. Teraz, jako reprezentant naszego województwa zawalczy o główną nagrodę - Studenckiego Nobla 2012. Przypomnijmy, że w zeszłej edycji konkursu zdobył on II miejsce w Polsce w kategorii nauki humanistyczne.

Na sobotniej gali rozdania nagród w Warszawie odczytano listy gratulacyjne od Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i Marszałka Województwa Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Następnie wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Prestiżu dodaje fakt, że patronami ogólnopolskiego konkursu ?Studencki Nobel? są m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, PARP, PKPP Lewiatan oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Paweł Rogaliński ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Jako dziennikarz, od lat współpracuje z wieloma redakcjami. Jego publikacje ukazały się w kilkudziesięciu gazetach i czasopismach na całym świecie (m.in. Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Rosji, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii oraz oczywiście w Polsce).

Student prowadzi też hojnie nagradzany (dotychczas sześć statuetek) ?Blog Dziennikarski? www.rogalinski.com.pl . Za swoje artykuły o problemach dyskryminacji, życiu Polonii czy wykluczeniu społecznym został uhonorowany prestiżową brytyjską nagrodą dziennikarską For Diversity. Against Discrimination. Special Award on Roma, mianem Miłosiernego Samarytanina czy tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku.

Paweł był też jednym z pięciu finalistów na kontynencie w rywalizacji o tytuł Młodego Europejczyka Roku, regularnie wybieranego w Berlinie. Obecnie odbywa staż w Parlamencie Europejskim w dziale Prasy i Komunikacji EPL. Praktyka ta została przyznana od Europejskiej Partii Ludowej (w tym osobiście Jerzego Buzka i Janusza Lewandowskiego) w wyniku konkursu na najlepszy projekt budżetu Unii.

Tagi: Hanna Zdanowska, Jacek Kozłowski, Paweł Rogaliński, rogalinski.com.pl, „Studencki Nobel”
A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...
captcha
  • Tekst
  • mysza/ 15.05.2012; 11:06 pisze:

    Gratulacje!